Letni Festiwal Arte Flamenco 3-7 lipca 2017

Motto tegorocznej edycji Festiwalu Arte Flamenco brzmi:

 „Prawdziwe piękno i radość płynąca z pasji do tańca”. 

Głównym punktem programu będą warsztaty tańca ze znakomitą tancerką Isabel La Chamela, którą mieliśmy już okazje oglądać na koncercie z Manuelem Alvaresem i Pepe de Pura w Synagodze pod Białym Bocianem  we Wrocławiu w 2013. Artystka jest znaną i cenioną nauczycielką flamenco. Posiada swoją szkołę w Barcelonie i w Begur. Wraz z tancerką Isabel La Chamela na festiwal przyjedzie fantastyczny śpiewak –  José Antonio Andújar, który poprowadzi warsztaty śpiewu. Towarzyszyć im będzie akompaniament na gitarze polskiego, znanego gitarzysty – Damiana Kowalińskiego, który także będzie uczył tajników gry na gitarze.  Dodatkowo prowadzone będą lekcje języka hiszpańskiego i teorii flamenco. Będzie można także zobaczyć kilka unikalnych filmów o flamenco. Na zakończenie warsztatów każdy otrzyma dyplom za udział i będzie miał okazję wystąpić na Koncercie Gala.

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych, bez względu na wiek, do wzięcia udziału w tegorocznej ósmej już edycji Festiwalu Arte Flamenco, który ma już swoje tradycje i jest organizowany cyklicznie od wielu lat. Gościliśmy już takie gwiazdy jak: Luis de Luis, Pilar Montoya La Faraona, Maria Moreno, Carmen de la Jarra czy Pepe de Pura. I wielu innych…

Biografie Artystów

Warsztaty tańca Isabel Ruiz de Villa „La Chamela”

Urodzona w Barcelonie, studiowała taniec z takimi wielkimi mistrzami jak: „La Singala”, La Chana, Mario Maya, Belen Maya, Ana Maria Lopez, Matilde de Coral, Eva „La Yerbabuena”, Farruquito, La Faraona y La Farruca.  Jako młoda tancerka zadebiutowała w zespole Flory Albaicin, a następnie założyła własny zespół, z którym odbyła tourne w Hiszpanii, Francji, Niemczech, Włoszech i Hong Kongu.

Doświadczenie zawodowe

W latach 1988-1991 pracowała jako dyrektor artystyczny w Tablao del Carmen w Barcelonie. W 1993 Wraz z wiolonczelistą Josep Bassal stworzyli niepowtarzalny spektakl flamenco i muzyki klasycznej, przy akompaniamencie Orchestra Hall de Detroit.  Spektakl odniósł wielki sukces.

W 1996 roku tańczyła w spektaklu pt ” Conjunto Iberico” w reżyserii Eliasa Arizcurena oraz w spektaklu pt: „Falla- Lorca” oba spektakle wystawiane były w Amsterdamie w Holandii.  Pobyt w Holandii zakończyła udzielając cyklu wykładów na temat flamenco w Konserwatorium w Utrechcie.

Wraz z grupą muzyków założyła zespół Cello&Panio&Flamenco wykonujący hiszpańską muzykę klasyczną i flamenco. Artystka wraz z zespołem wystąpiła w: Niemczech, Hiszpanii, Szwajcarii, Syrii, Libanie i w Kolumbii.

W 2011 wystąpiła w spektaklu „En cuatito los Quatro” w reżyserii Carlosa Murias.

Wraz z grupą „Sacais Romi” wystąpiła na festiwalu Muzyki Religijnej w Geronie.

2012 Występuje w raz z grupą In Nomine Cello na Festiwalu w Guimares w ramach Europejskiej Stolicy Kultury

Isabel od wielu lat prowadzi własną szkołę tańca w dwóch miastach na terenie Katalonii w  Barcelonie oraz w Begur.

Artystka w Polsce była już kilkukrotnie w latach 2013-2016 na zaproszenie Katarzyny Małeckiej. Prowadziła warsztaty tańca we Wrocławiu, występowała na Festiwalu Arte Flamenco u boku Jose Manuela Alvaresa  i na koncercie Sefardyjskich  Pieśni Żydowskich zorganizowanym przez Fundacje Bente Kahan. Oba koncerty odbyły się w Synagodze Pod Białym Bocianem we Wrocławiu.

Isabel jest doświadczoną, bardzo dobrą nauczycielką tańca, posiada przepiękne choreografie, które w całości przekazuje uczennicom. Ma świetne podejdzie pedagogiczne do uczniów oraz posiada wielu fanów w Polsce. Jest wielką miłośniczką flamenco z Jerez de la Frontera.

 

Warsztaty śpiewu Jose Antonio Andujar

Urodzony w 1973 roku w Barcelonie. Swoją miłość do flamenco zawdzięcza swoim rodzicom, którzy od dziecka rozbudzali w nim pasję do śpiewu flamenco, zwłaszcza ojciec – El Melli, który jest utalentowanym śpiewakiem. Jose już wieku 3 lat, śpiewał swoje pierwsze utwory w tawernie „Bar Molino” należącej do jego rodziny, gdzie spotykało się wielu artystów. Ojciec Josego dbając o jego edukację muzyczną zachęcał go, aby słuchał najlepszych śpiewaków, takich jak: Antonio Mairena, Fernanda i Bernarda de Utrera czy Manolo Caracol, dzięki czemu mógł poznać prawdziwą esencję flamenco. Wśród jego ulubionych starszych śpiewaków należą „Canalejas, Mojama Manuel TORRE , Nina de Los Peines…”, a do tych aktualnych:  „Camaron, LEBRIJANO, Pansequito, Capullo de  JEREZ.

Doświadczenie zawodowe

Pierwsze kroki jako profesjonalny śpiewak stawiał w 1995 roku w pracując z kilkoma zespołami flamenco występującymi na wybrzeżu Katalonii. Jednocześnie miał stały kontrakt w „Tablao de Carmen”, a następnie w Tablao „El Cordobes”.W ciągu trzech lat swojej pracy zawodowej w tablao, współpracował z wieloma znakomitymi artystami takimi jak: Bartolo, Toleo, Salao,Lolo, Miguel de Badajoz, Manuel Castilla, Juan Ramon Caro, Adela Campallo, Ana Salazar, Rosario Toledo i inni. Dzięki temu zdobył ogromne doświadczenie i mógł rozwinąć swój talent. Po trzech latach zakończył pracę w tablao i rozpoczął współpracę z artystami takiej rangi jak Miguel Poveda czy Ginesa Ortega, z którymi odbył wiele tourne po największych miastach Europy.

W tym samym czasie nawiązał wieloletnią współprace z zespołem „Flam & Co”, z którym występował w całej Katalonii i w Finlandii. Grali tam tacy artyści jak: Joan Rectoret Sonia Sánchez, Nono, Luis Robisco Toni, Isaac Vigueras Maria del Mar Fuentes .

Współpracował także z Niną Corti – która była bardzo znana tancerką w Niemczech i w Szwajcarii pracowali z nią tacy artyści jak José Merce, Antonio Carmona, Ramón El Portuges.

Współpracował również na scenach Paryża z Jose Luis Montón, Tomasito, Ara Aldimeola, Aną Salazar. Odbył turne po Niemczech akompaniując tancerce Izabela La Chamela…

Z zespołem z Tablao Los Tarantos z Barcelony, wyjechał na turne do Japonii występując u boku Junko Watabe japońskiego tancerza i tancerki Shoji Kojima. W Japonii współpracował potem z takimi artystami jak: La Susi, Chicuelo, La Marquesita, El Londro.

A w zespole Jesúsa Cortés, z którym występował na terenie Katalonii, dzielił scenę z takimi wspaniałymi artystami jak: Nuria Fergó El Lebrijano i Inés Bacan.

W ostatnich latach pracował z kilkoma grupami, które łączą flamenco z innymi stylami muzycznymi np. „La Floresta”,  łącząc  tango argentyńskie i flamenco czy grupa  „Ambalam”  z elementami muzyki  hinduskiej, brazylijskiej i muzyki flamenco  oraz grupy  o nazwie  „F Colecction”, która łączy jazz i soul. W tej ostatniej współpracował między innymi z Toni Moñiz, Juan Ramon Caro, Sergio Ramos i wielu innych. Przez trzy ostatnie sezony pracował w Tablao Flamenco Palace   gdzie dzielił scenę z Juan Carlos Gomez, Lolo, Blanco, Nacho Ivan Alcalá, Angela Españadero, Alegria Suarez …

Dyskografia artysty:

Suena Flamenco. (Miguel Poveda)
Zaguán. (Miguel Poveda)
Oscuriá. (Ginesa Ortega)
Sueños y Vivencias. (Flam&Co)
Esa rumbita güena. (David Bisbal y Manuel Carrasco)
Fiesta Gitana 4
Noche Gitana
Fusión
Bulerias de la Rachola
Músicas del mundo
Herencia Flamenca
Doctor Calambre

 

Warsztaty Gry na gitarze Damian Kowaliński.

Flamenco zainteresował się w 1999 roku i przez kilka lat uczył się tej sztuki w Polsce, by wreszcie udać się w podróż do Andaluzji w poszukiwaniu korzeni flamenco. Jest pierwszym polskim gitarzysta flamenco, który w roku akademickim 2011/2012 otrzymał stypendium za wybitne wyniki w nauce gry na gitarze w cenionej na całym świecie szkole Fundación de Arte Flamenco Cristina Heeren w Sewilli. Zamieszkiwał przez wiele lat w rozmaitych miejscach Andaluzji. Najwięcej czasu spędził w Sewilli, gdzie pobierał nauki u najlepszych mistrzów tego gatunku Jako jeden z bardzo nielicznych Polaków występował w Hiszpanii, gdzie akompaniował do tańca i śpiewu wielu wybitnym artystom.

 

Program warsztatów tańca

Poziom zaawansowany

Jaleo –  to dawna forma Bulerias, tańczony w tym samym rytmie, choć wolniejszy i mniej skoczny. Obecnie powraca na scenę i jest często wykonywany przez młodych tancerzy z nurtu Vanguardia.

Poziom średni

Alegrias con manton ( z chustą)-  to piękny radosny taniec, pochodny od Cantiñas, wywodzący się z Kadyksu, jest pełen radości i pozytywnej energii.

Poziom początkujący

Verdiales   – pochodzi od starej formy  Fandango. Artyści flamenco zaadoptowali ten styl nadając mu wolniejszy rytm. Jest   tańcem    dostojnym i pełnym gracji.

Warsztaty śpiewu – nauka wybranej pieśni flamenco / Warsztaty gry na gitarze – nauka wybranego stylu flamenco.

 

 

CENY WARSZTATÓW +  CENY ZA NOCLEGI I WYŻYWIENIE

Pakiety kursów

+ noclegi i                     wyżywienie

Hotel***/5 noclegów

pokój 1 os.

+ wyżywienie i warsztaty

cena za osobę

Hotel***/5 noclegów pokój 2 os

+ wyżywienie i warsztaty

cena za osobę

Hostel 5 noclegów

Pokoje 2,3 i 4 os.

+ wyżywienie i warsztaty

cena za  osobę

1 Kurs tańca        1405 zł   1255 zł         1010 zł
2 kursy tańca/lub

1 kurs tańca + kurs śpiewu

        1715 zł   1565 zł       1320 zł
3 kursy tańca/

Lub 2 kursy tańca + kurs śpiewu

      1815 zł       1665 zł      1420 zł
3 kursy tańca + kurs śpiewu        2115 zł      1965 zł      1720 zł
1 kurs gitary 1265 zł 1115 zł    870 zł
1 kurs śpiewu 1265 zł 1115 zł    870 zł

 

    • Oferta dla tych którzy wpłacą do 30 maja – 50 zł zniżki od całej kwoty.!!
    • Dodatkowo dla każdego wykupionego pakietu bezpłatnie jest, kurs języka hiszpańskiego poziom podstawowy i teoria flamenco. 

                                   Wpłaty całej kwoty na konto. Do 20 czerwca

                                    Cena obejmuje nocleg, wyżywienie i lekcje

Arte Flamenco

Wrocław

Przybyszewskiego 15/3

51-151 Wrocław

 

Numer konta: 48 1950 001 2006 6312 7068 0001

Miejsce warsztatów:
Zespół Pałacowy w Jedlinie Zdroju/ Hotel i Hostel Jedlinka/

LOKALIZACJA spokój i oderwanie od codziennego zgiełku i pośpiechu wspaniała

Przyroda na wyciągnięcie ręki bogata historia, bezpośrednie sąsiedztwo Pałacu

Jedlinka okolica bogata w atrakcje turystyczne oraz historyczne (Kompleks Riese –

Włodarz, Osówka; legendarny Zamek Książ; stadnina koni)

OBIEKT hotelowy 25 pokoi 2 osobowych, również z możliwością pojedynczego

Wykorzystania bezpłatny dostęp do WI-FI monitorowany parking sala konferencyjna

Wyposażona w sprzęt multimedialny profesjonalna, miła i elastyczna obsługa.

Restauracja oferująca różnorodne doznania smakowe

Do tego posiada nowo wybudowany hostel gdzie noclegi wraz z wyżywieniem są w bardzo atrakcyjnej cenie a  pokoje są  z łazienkami.

 

RÓŻNORODNOŚĆ ATRAKCJI na miejscu mini SPA (sauna, jaccuzi, na życzenie masaże

i zabiegi pielęgnacyjne) wypożyczalnia rowerów mini stadnina koni.

Ceny za  sam nocleg noclegi + wyżywienie np: dla osób towarzyszących

Nocleg ze śniadaniem w Hotelu Jedlinka

(śniadanie w formie bufetu)

Pokoje 1 os. 138,00/ osobę

Pokoje 2 os. 108,00/ osobę

Nocleg ze śniadaniem w Hostelu Jedlinka

(śniadanie w formie bufetu w Hotelu)

Pokoje 3 i 4 osobowe z łazienkami 59,00 /osobę

Obiadokolacja 2-daniowa danie główne w porze lunchu

Gorąca zupa i płyta wędlin podawane w porze kolacji

45 zł/osoba

Możliwość wyżywienia wegetariańskiego.

5 noclegów z całodziennym wyżywieniem w *** Holetu Jedlinka w pokoju

Dwuosobowym wynosi 755 zł

5 noclegów z wyżywieniem w Hostelu Jedlinka 520 zł Polecam te noclegi

 

Adres

Hotel*** Jedlinka

Zamkowa 2, 58-330 Jedlina-Zdrój woj. dolnośląskie

tel.: +48 74 847 49 00 Fax.: +48 74 847 49 01

e-mail: hoteljedlinka@hoteljedlinka.pl

Lokalizacja: lat: +50.712682 / long: +16.357819

Zapisy na warsztaty:
k.malecka@arteflamenco.eu
tel. 507 329 844

Harmonogram już wkrótce!!!