Koncerty

Dynamiczna, nieprzewidywalna pełna kobiecej energii, uroku, miękkości ruchu a zarazem prowokująca i harda. 

Pastora Galván – to  jedna z najbardziej znanych tancerek flamenco na świecie. Posiada własny rozpoznawalny, nowoczesny styl tańca, który w dużej mierze inspirowany jest twórczością jej sławnego brata Israela Galván, choć jak sama twierdzi, jest Ona także bardzo mocno związana z tradycją tego tańca.

Pastora Galván, flamenco uczyła się od dziecka a nawet można powiedzieć, że odziedziczyła go w genach ponieważ jej ojciec Jose Galván jest znanym tancerzem i nauczycielem flamenco w Sewilli. Pastora studiowała taniec w Konserwatorium tańca w Sewilli, jednocześnie występując na scenie z profesjonalnymi zespołami. Bardzo szybko zyskała sławę, występowała na wielu scenach w tak odległych krajach jak: Kuba, Japonia , USA, oraz kraje Bliskiego Wschodu.

Na  Biennale de Flamenco w Sevilli  Pastora występuje nieprzerwanie od 1998 do 2006 roku . Jej słynny spektakl „La Francesa”, to jej autorski projekt, w którym występuje w 5 choreografiach stworzonych specjalnie dla niej przez Israela Galván.

Pastora Galván, jest niezaprzeczalną mistrzynią flamenco. Na przestrzeni wielu lat  miała okazję występować u boku równie znanych wielkich gwiazd flamenco, między innymi: Eva Yerbabuena, Fernando Terremoto, La Susi, Niño de Pura, María Pagés, José Luis Rodríguez, Arcángel, Joaquín Grilo, La Tobala, i Pedro Sierra.

W 2013 r., wraz z La Paloma Fantova i Karime Amaya  stworzyły niezapomniane kreacje w spektaklu poświęconym Carmen Amaya, pt. “Con Carmen Amaya en la Memoria”. Spektal był pokazywany na wielu Festiwalach w całej Europie.

Nagrody:

–  “Matilde Cora” del XVI Concurso Nacional de Arte Flamenco de Córdoba en 2001,

– el Premio Giraldillos 2006 (La Francesa) Bienal de Flamenco, y el Premio Giraldillos 2010 (Espectáculo Pastora Sevilla) en Bienal de Flamenco.

–  “Matilde Cora” del XVI Concurso Nacional de Arte Flamenco de Córdoba en 2001,

https://www.bing.com/videos/search?q=pastora+galvan&&view=detail&mid=983D90C7B29A3DD9AAF0983D90C7B29A3DD9AAF0&&FORM=VRDGAR

Do Polski przyjedzie wraz ze wspaniałą śpiewaczką Cristiną Tovar z Sewilli i z gitarzystą Juanem Ramirezem.

Cristina Tovar śpiewaczka flamenco z Sewili, gdzie rozpoczęła swoje studia w Konserwatorium. W 2006 wystąpiła w Teatro de la Maestranza w spektaklu “Sevilla”  u boku mistrzowskiej klasy tancerki jaką jest María Pagés.  W  2008 kształciła się w Fundación Cristina Heeren gdzie uczyła się śpiewu u tak znakomitych śpiewaków jak  José de la Tomasa i Arcángel.  W 2009 występowała w wielu miastach w Hiszpanii wraz z zespołem Salvadora Távora w spektaklu pt: „ Carmen”. Ta młoda śpiewaczka ma na swoim koncie występy na   wielu znaczących recitalach w peñas flamencas w Hiszpanii jak: La Fragua, El Cerro del Águila, o Torres Macarena oraz  na wielu  znaczących festiwalach flamenco, takich jak : Carmona, Estepa, czy  La Noche Larga de los Museos en el Museo de Artes y Costumbres. Brała także udział w nagraniu płyty gitarzysty – Pedro Sierra

Do najważniejszych nagród zaliczają się: I nagroda w konkursie “Jóvenes Flamencos” organizowanym przez Federación Provincial de Entidades Flamencas, oraz pierwsza nagroda w Grupie III na najbardziej prestiżowym festiwalu – Cantes Bajo Andaluces en Festival de las Minas.

 Juan Ramirez –  gitarzysta ( Kolumbia) zafascynowany gitarą flamenco, od wielu lat mieszka w Sewilli. Swoją edukację artystyczną rozpoczął w Wyższej Szkole Muzycznej im. F.Chopina w Bogocie. Następnie w MUSICIANS INSTITUE Hollywood w Kalifornii ( USA 1997 – 1999) – gdzie studiował  jazz, rock, blues, teoríę i harmonię muzyczną w grze na gitarze. Jego miłością staje się jednak flamenco.

2002- 2004 Uzyskał stypendium w Hiszpanii w Fundacji Sztuki Flamenco im. Cristiny Heeren.

I od tego czasu mieszka na stałe w Sewilli, gdzie tworzy i doskonali swoją grę u najlepszych mistrzów tej sztuki a także występuje u boku największych sław tego gatunku. I tak Juan Ramirez miał okazję współpracować między innymi z : MANUELĄ CARPIO na Festiwalu w  Jerez de la Frontera, z MARIA TAVORA, LOLE DE LOS REYES, LA INDIA, w Peña Torres Macarena, JUAN DE LOS REYES, JUAN OGALLA, COMPAÑIA DE PILAR TAVORA (ADELA CAMPALLO) COMPAÑÍA FLAMENCA DE VICKY BAREA, COMPAÑÍA FLAMENCA DE MIGUEL VARGAS 2002-2006 (u boku gitarzysty PACO FERNANDEZ podczas wielu występów na terenie Hiszpanii i Europy, akompaniował do tańca światowej sławy tancerce  PASTORA GALVAN y TATIANA GARRIDO) Występował w takich krajach jak: Kanada, USA, Niemcy, Francja.

Pastora Galván wraz z zespołem wystąpi  w Warszawie 21-22 września 2019 w auli Polsko Japońskiej Akademii Technik Komputerowych na ul Nowogrodzkiej 86.

Bilety na to wydarzenie  w cenie 140 zł , 120 zł, w sprzedaży na Ticketmaster.pl oraz w sklepach Media Markt  oraz przed koncertem, kontakt do organizatora k.malecka@arteflamenco.eu

Bilety na koncert

video https://www.bing.com/videos/search?q=pastora+galvan&&view=detail&mid=983D90C7B29A3DD9AAF0983D90C7B29A3DD9AAF0&&FORM=VRDGAR

https://www.bing.com/videos/search?q=pastora+galvan&&view=detail&mid=25539D7D8C3ED9CFD17525539D7D8C3ED9CFD175&&FORM=VRDGAR

więcej informacji