Koncerty

VIII Festiwal Arte Flamenco – warsztaty i koncert

30 czerwca 2019 godz, 19.00 Mostrzowie Flamenco w hołdzie dla La Chany

Koncert we wrocławskiej Synagodze to wydarzenie bez precedensu. Na jednej scenie zobaczymy wspaniałych hiszpańskich artystów: niezwykle utalentowaną tancerkę z Malagi – Aguedę Saavedra, która zatańczy w duecie ze znakomitym tancerzem Adrianem Santaną, zaśpiewa  Jose Manuel Fernandez a na gitarze towarzyszyć im będzie Francisco Vinuesa. W programie zobaczymy między innymi: taniec w długiej sukni z trenem, taniec solowy z kastanietami i taniec w duecie z tancerzem, zazwyczaj flamenco tańczą soliści, taniec w parze kobieta i mężczyzna jest rzadkością, dlatego polskich widzów czekają niezwykłe emocje.

Agueda Saavedra – jest tancerką o wielkiej charyzmie, jej taniec jest pełen uczuć, przejmujący i przepełniony kobiecą energią Mimo swojego młodego wieku zdobyła już wielkie uznanie zarówno wśród publiczności jak i w środowisku krytyków, którzy w tym roku na Festiwalu Flamenco w Jerez okrzyknęli ją – odkryciem roku

Jose Manuel Fernandez – to jeden z najlepszych śpiewaków flamenco, którego głos inspiruje wielu tancerzy.
Adrian Santana – jego taniec jest pełen elegancji, męskiej siły i doskonałej techniki. Zdobył wiele nagród między innymi za swój taniec, zdobył II miejsce w najbardziej prestiżowym konkursie na największym Festiwalu Cante de las Minas (Hiszpania).

Francisco Vinuesa – posiada własny styl, znakomitą technikę i kreatywność w grze na gitarze, Za swoje kompozycje do spektakli muzycznych został zgłoszony do nominacji do Nagrody Premios Max 2016 w kategorii najlepsza kompozycja muzyczna dla sztuk teatralnych.

Wrocław Synagoga Pod Białym Bocianem ul.Włodkowica 7

bilety dostępne na  www.ticketmaster.pl i w salonach empik

więcej informacji