Festiwal Arte Flamenco 2019

Adrian Santana i Agueda Saavedra -to znakomici tancerze i goście kolejnej edycji Festiwalu Arte Flamenco. W programie 3 dni intensywnych warsztatów tańca, śpiewu i gry na gitarze.Planujemy spotkania z artystami, rozmowy na temat flamenco, wystawę zdjęć jak również wspaniały koncert 30 czerwca o   godzinie 19.00 w Synagodze Pod Białym Bocianem we Wrocławiu.

Biografie Artystów

   Águeda Saavedra 

Urodziła się w Nerja (Málaga) w 1995 r, swoją edukację taneczną rozwijała w Conservatorio Profesional de Danza w Maladze oraz w Conservatorio Profesional de Danza en el Conservatorio “Carmen Amaya”.W roku 2010 brała udział w spektaklu ‘REW” „Proyecto GR”, pod dyrekcją Manuela Liñán i Daniela Doña. W 2013 r, wystąpiła w spektaklu DUENDE, stworzonym specjalnie dla Generalife, (Alambra wGrenadzie) pod dyrekcją Raula Comba i do choreografii Manuela Liñan, i Fuensanta la Moneta. Aktualnie współpracuje z zespołem Manuela Liñán, i tańczy w spektaklu pt “NOMADA”, jest również solistką w spektaklu “Entrar al Juego” Marco Flores.Współpracuje także z Jesusem Carmona, w spektaklu „Impetu’s”, oraz tancerzem z Adrianem Santana, w spektaklu SIMBIOSIS, który był bardzo dobrze przyjęty przez publiczność i otrzymał znakomite recenzje krytyków podczas ostatniego festiwalu w Albuquerque. (USA) Agueda Saavedra gościnnie występuje w wielu tablao flamenco w Hiszpanii, jest laureatką nagrody w konkursie Tablao Villa Rosa w 2013. To niezwykle utalentowana tancerka. Jej taniec charakteryzują: prawdziwe emocje, energia, zmysłowość, kobiecość i prawda przekazywana w każdym ruchu, w wystukiwanym rytmie, w ekspresji ciała.  Jest też wspaniałym pedagogiem, prowadzi warsztaty tańca, w których przekazuje swoją wiedzę i mimo tak młodego wieku potrafi znakomicie przekazywać swoją wiedzę o flamenco innym.

Adrian Santana

Swoją edukację taneczną rozpoczął pod okiem sławnego tancerza Pepito Vargas, następnie kontynuował naukę wstępując do Conservatorio Profesional de Danza Española w swoim rodzinnym mieście w Maladze. W 2010 r. odniósł pierwszy swój  sukces

Jego spektakl pt; „ Siempre me pasa lo mismo” otrzymał drugie miejsce w kategorii najlepsza choreografia XIX Certamen de Coreografia de la Danza Española y Flamenco w Madrycie. Cieszył się ogromnym powodzeniem i był wystawiany w Sala Pradillo w Madrycie. Santana tańczył w najlepszych hiszpańskich zespołach tańca flamenco a także współpracował z takimi artystami jak: Aida Gomez, Carlos Saura,Manuel Liñan, Daniel Doña, Margaret Jova Produciones, Carlos Chamorro,Rocio Molina. Dzielił scenę z największymi artystami flamenco jak: Antonio Canales, Lola Greco, Javier Latorre, Belen Maya i wielu, wielu innych. Brał udział w największych  festiwalach flamenco między innymi: Biennal de Sevilla, Festival de Jerez, Flamenco Festival London/ New York jak również w Acropolis w Grecji. Współpracował z tak wielkimi tancerzami jak Antonio Canales czy Maestro Graneo. Jego ostatni spektakl pt: „Simbiosis mający premierę w Grenadzie w Sali Coral del Carbon w 2014 r. Pokazywany również na największym festiwalu flamenco w Hiszpanii, jakim jest wspomniany wyżej: Biennale Flamenco de Sevilla,  a w 2017 r. na Festiwalu  Albuquerque w USA następnie w Toronto w Kanadzie na Duende Flamenco Festivalu.

Do jego ostatniego sukcesu niewątpliwie zalicza się zajęcie drugiego miejsca w kategorii tańca flamenco wykonywanego przez mężczyzn, w konkursie na najstarszym Międzynarodowym Festiwalu Cante de la Minas, które odbywa się co roku w mieście La Union. Santana jest znakomitym tancerzem o wielkiej charyzmie, talencie i doskonałej technice.

Francisco Vinuesa

Urodził się w Maladze w 1985r. Już jako dziewięciolatek zainteresował się gitarą flamenco i rozpoczął naukę u znakomitego nauczyciela Pedro Blanco z Malagi. Drogę artystyczną rozpoczął występując w najbardziej prestiżowych tablao w Maladze, takich jak: Los Tarantos czy Donna Maria, oraz w tych bardziej znanych w Hiszpanii, jakimi są: Casa Patas, Villa Rosa i Las Carboneras czy Corral de la Moreria.  W swojej karierze zawodowej akompaniował do tańca tak znakomitym artystom jak: Manuel Liñan, María Juncal, La Farruca, Rafael de Utrera, Lucia “La Piñona”, Pedro Córdoba, Ana Morales, Daniel Doña, Montse Cortés, Esperanza Fernandez, José Romero, La Familia Repompa, Carrete de Málaga, Alfonso Losa,Trinidad Santiago, Guadalupe Torres y Sergio Aranda i wielu ,wielu innym.

Komponował muzykę do takich spektakli jak: „ Roble” ( Guadalupe Torres) , „Nómada” ( Manuel Liñan), „ No pausa” ( Daniel Doña) – za  kompozycję, do tego spektaklu został zgłoszony do nominacji do Nagrody Premios Max 2016 w kategorii najlepsza kompozycja muzyczna do sztuk teatralnych. Kolejne spektakle, do których komponował muzykę to: „Medea”( Induo Teatro), „ Injundia Flamenca” ( Sergio Aranda) oraz „Simbiosis” ( Adriana Santana, „ Revesible”( Manuel Liñan) „ Emovere” ( Lucia la Piñona).

Jose Manuel Fernandez

Śpiewak flamenco. Urodził się w Maladze w 1984 r. Szczególnym mieście na mapie sztuki flamenco. To własnie na tej ziemi  zrodził się taki styl   jak :abandolaos i to  stąd pochodzą najbardziej “rasowi” śpiewacy. Odkąd rozpoczął swoją karierę artystyczną, stał się prawdziwym patriotą sztuki flamenco a w szczególności tych stylów, które pochodzą z jego ziemi. Występował w takich krajach jak Francja,Kanada,Turcja, czy Arabia Sudyjska. Od wielu lat jest zapraszany do najlepszych tablao flamenco w Hiszpanii. Jego śpiew był inspiracją dla wielu artystów z którymi miał zaszczyt występować, między innymi śpiewał dla: Carrete De Malaga, El Guito, Carmen Gonzalez, Adrian Santana, Czy Moises Navarro.

Szczegółowe informacje o programie warsztatów

kliknij tutaj