Działalność Arte Flamenco to koncerty, warsztaty, seminaria i  wiele innych wydarzeń związanych z tą sztuką.
założycielką jest
KATY LA YEDRA
                                                                              Tancerka i choreograf

Tańcem flamenco zainteresowała się bardzo wcześnie w czasach kiedy jeszcze nie było żadnej możliwości nauki tego tańca w Polsce.”… Pamiętam kiedy byłam mała widziałam w telewizji krótki reportaż o tym jak pewien bardzo znany aktor włoski M. Mastroianni spędza wakacje w Hiszpanii i że ogląda taniec flamenco, to był niezwykły taniec kobiety w długiej sukni z długim trenem ,byłam zachwycona pamiętam do dzisiaj jak bardzo mnie poruszył ten krótki fragment jaki zdążyłam wtedy zobaczyć”Swoją edukacje muzyczno – rytmiczną rozpoczyna na warsztatach u Jacka Ostaszewskiego znakomitego muzyka ,lidera mitycznej grupy Osjan”… Jacek otworzył moją duszę, przez dwa lata uczestniczyłam w jego warsztatach pomogły mi potem odnaleźć się w trudnych podziałach rytmicznych jakie są we flamenco, każdemu kto interesuje się niekonwencjonalnym poznawaniem muzyki polecam warsztat u Jacka Ostaszewskiego”1990 r. Spotyka we Wrocławiu Elżbietę Moszczyńską, która po powrocie z Paryża prowadzi kurs flamenco w Operetce Wrocławskiej, w tym samym czasie poznaje też jednego z pierwszych gitarzystów flamenco Marka Krajewskiego,z którym przez krótki czas współpracuje, zaangażowana w rozwój flamenco w Polsce pomaga Eli Moszczyńskiej w zorganizowaniu warsztatów tańca flamenco w Warszawie w Klubie OKO jak również wspiera duchowo projekt Marka Krajewskiego dotyczący otwarcia pierwszej poważnej szkoły flamenco w Warszawie „Zawsze uważałam że taka szkoła to cudowny pomysł podziwiam Marka za to że udało mu się stworzyć niepowtarzalny klimat i dać szansę innym aby mogli rozwijać swoje zainteresowania sztuką flamenco”W 1992 r. wyjeżdża do Hiszpanii tam spotyka się z Elą Moszczyńską i wspólnie podróżują po Andaluzji, w tym samym roku współpracuje z zespołem znakomitych muzyków Arabskich. Said Hhasan .”… Nie znałam tańca arabskiego ale Said zaangażował mnie jako tancerkę i pozwolił mi na moja własną interpretację jego muzyki, często tez włączał do koncertu muzyków flamenco i tworzyło się wspólne jam session, wiele się od niego nauczyłam, taniec i muzyka arabska to także korzenie flamenco.”Po występach i podróżach po Andaluzji osiada w Madrycie i rozpoczyna regularną naukę w najbardziej znanej szkole flamenco Amor de Dios

„… Byłam jedyną Polką w tej szkole czułam się bardzo dumna ze tam właśnie się uczę szkoła mieściła się na ulicy Amor de Dios i był to ostatni rok przed jej przeniesieniem miałam okazję poczuć jej jedyną i niepowtarzalną atmosferę którą tworzyli najwięksi mistrzowie tańca flamenco jak Carmen Cortes, Mario Maya czy Merche Esmeralda”

W szkole Amor de Dios jej nauczycielami byli Bolito Vargas i Maria Magdalena.

W 1993 r. uczestniczy w kursie letnim na znanym i prestiżowym Festiwalu Flamenco w Kordowie, (potwierdzone certyfikatem) kurs prowadzi Teresa Martinez de la Pena.

„… To był prawdziwy skok na głęboką wodę jak dla mnie, oczywiście byłam jedyną Polką na całym festiwalu, poziom kursu był bardzo wysoki , tańczyliśmy sole por bulerias a więc dużo trudnych układów stepowania, po raz pierwszy poczułam jak to jest być najgorszą z najlepszych zostałam jednak zauważona przez Terese , mój trud się opłacał”

W 1994 r. z Madrytu przenosi się do Sevilli gdzie ma solowe występy w jazz klubie Sol i klubie muzycznym Alameda,

„… To było dla mnie kolejne wyzwanie stworzyłam własną choreografię do muzyki z filmu Mississipi Masala była to inspiracja tańcem hinduskim , flamenco i tańcem nowoczesnym”

W 1995 r. kolejny raz bierze udział w Festiwalu Flamenco w Kordowie,(udokumentowane certifikatem) tym razem kurs prowadzi słynna tancerka Blanca del Rey. W tym samym roku zdaje też egzamin państwowy z języka hiszpańskiego.

„… Zawsze bardzo chciałam rozumieć o czym śpiewają śpiewacy flamenco -myślę, że żeby dobrze tańczyć flamenco trzeba dobrze znać język i kulturę hiszpańską”

Tego samego roku rozpoczyna znowu lekcje w Szkole Amor de Dios tym razem u Nino Gonzalesa i Belen Maya a także u Marii Magdaleny uczy się gry na kastanietach (potwierdzone certyfikatem).

W 1997 r. zainteresowana innymi alternatywnymi sposobami wyrażania emocji poprzez taniec bierze udział w kursie zorganizowanym przez Escuela de Biodanza Rolando Toro w Madrycie. W latach 1998- 2002 oprócz stałego pobytu w Hiszpanii , odbywa tez liczne podróże po Europie.

” … Zawsze bardzo chciałam podróżować, podobno podróże kształcą”.

W 2001 r. wyjeżdża na 3 miesiące do Japonii .Tam spotyka się z inną kulturą poznaje Teatr Kabuki i Butho, w Tokio odwiedza też szkoły flamenco w których uczą Japończycy. Po powrocie z Japonii rozpoczyna prowadzenie kursów tańca flamenco we Wrocławiu, oraz w Kłodzku .Organizuje warsztaty flamenco w Sosnówce gdzie łączy zajęcia z tańca i tai- chi które prowadzi wykwalifikowany instruktor Dariusz Młynarczyk Za swoją pracę otrzymuje podziękowanie od Burmistrza miasta Kłodzka.

„… W mojej pracy z uczniami najważniejsze jest dla mnie to aby wydobyć z każdego jego własny charakter i to w jaki sposób czuje muzykę flamenco, jest dla mnie ważne aby uczniowie nie naśladowali tylko moich ruchów ale wydobywali je z własnego wnętrza, bo takie jest prawdziwe flamenco.”

Nadal utrzymując ścisłe kontakty z Hiszpanią w 2002 r. wyjeżdża na letnie kursy do Barcelony do szkoły Jose de la Vega , jej nauczycieką jest Anna de Utrera i do Madrytu gdzie uczy się pod kierunkiem znakomitej tancerki Maria Jose Martin, Latem 2003 roku występuje na Festiwalu Ancient future w Barcelonie zaproszona przez gitarzystę Matthew Mantfrow i tabliste Emama ze Stanów Zjednoczonych. Obecnie cały czas dzieli swoje życie między Polską i Hiszpanią.